«Громади мають об’єднуватися добровільно і ніяк інакше», – Василь Фурман

 

«Громади мають об’єднуватися добровільно і ніяк інакше», – Василь Фурман
Нещодавно вступив у силу Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». На сьогодні не більше 30% населення розуміють механізм його дії та готові долучатися до створення таких об’єднань.

 

Голова Черкаської обласної організації політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Василь Фурман вважає, що насамперед громадян зупиняє мала поінформованість про умови реалізації цього законодавчого нововведення, – повідомляють в прес-сужбі “Блоку Петра Порошенка” – Сьогодні жодна моя зустріч в районах Черкаської області не проходить, щоб я не отримав запитання, як тепер місцевим громадам вберегтися від можливих наслідків цього закону. Людей дуже турбує питання об’єднання громад. Складне і болюче питання. Моя особиста позиція така – громади мають об’єднуватися добровільно і ніяк інакше. Але необхідно створити для цього відповідні умови. Наповнити бюджети сіл коштами. Наприклад, повернути селу ті податки, які забрали; повернути сільській громаді право розпоряджатися землею в адміністративних межах села. На жаль, люди не знають конкретно, як це буде відбуватися (одні лише «страшилки», як буде погано). Тут доцільним є проведення великої інформаційної роботи з донесенням до людей переваг об`єднання сіл, як будуть використовуватися зекономлені кошти на розвиток доріг, медицини, освіти сіл. Дуже важливо, щоб весь позитивний фінансовий результат об`єднання не пішов у кишені олігархів. Я також звернувся до наших депутатів від Блоку Петра Порошенка, щоб вони виступили з ініціативою розробки програми фінансування урядом самозайнятості на селі людей. Без нових підприємств на селі, без кооперативів, без дотацій на молоко чи м’ясо для простих селян українське село не виживе, – зазначає Василь Фурман.

Джерело: http://v4asno.com/hromady-mayut-ob-jednuvatysya-dobrovilno-i-niyak-inakshe-vasyl-furman/ Вчасно (Черкаси) © v4asno.comСоздан 05 апр 2015