Василь Фурман: “Я щиро прагну, щоб Черкащина увійшла у п’ятірку найкращих областей України”

 

Василь Фурман: “Я щиро прагну, щоб Черкащина увійшла у п’ятірку найкращих областей України”
Новому керівникові нової провладної партії на Черкащині – усього 41 рік, проте декілька років підряд він визнавався найкращим топ-менеджером України і свого часу став наймолодшим доктором економічних наук в країні. Основними своїми рисами він називає дієвість та цілеспрямованість, а також чітке дотримання графіку. Власне кредо – зі шкільних років, проведених на Катеринопільщині: «Якщо жити, так горіти, а коптіти – нічого». Пізніше з’явилося ще одне: «Вимагай неможливого і отримаєш максимум». Вимагає цього не тільки від себе, але й від людей, які з ним працюють. 20 років свого життя він жив на Черкащині, інші 20 – займався підприємницькою та науковою діяльністю у Києві. Зараз, у зв’язку із партійною діяльністю, знову повернувся до Черкас. Вважає, що саме рівновіддаленість від місцевих еліт та незав’язаність на них допомагає йому бути об’єктивним у відборі нових кандидатів до партійної структури партії «Блок Петра Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ». Говорить, що має мету – створити потужну партію. «Я хочу, щоб вона була одна із найсильніших в Україні. І я це зроблю. Буде інша мета – я також її реалізую». Знайомтесь – Василь Фурман, голова Черкаської обласної організації «Блоку Петра Порошенка «Солідарність».

 

«Робота партійного керівника – дуже творча»

 

- Василю Миколайовичу, зараз уперше за багато років голова осередку партії влади та голова облдержадміністрації – це різні люди. Це нормальна практика для партії?

 

– Це нормальна практика, більше того, скажу, що раніше і при Кучмі, Ющенку та Януковичу було абсолютно ненормально, коли голова облдержадміністрації брав на себе обов’язки ще й керівника обласного осередку владної партії. Оскільки у мене, як у партійного керівника, дуже широке коло завдань – тільки за день напередодні мав 15 зустрічей. Додому приїхав близько 12-ї ночі – бо остання зустріч почалась о пів на одинадцяту вечора. Протягом дня був виступ на телебаченні, зустріч з двома народними депутатами… При цьому необхідно повсякчас генерувати ідеї. Адже робота партійного керівника, як, втім, і будь-якого керівника – це творча робота. Керівник партійної організації постійно записує, планує, мотивує інших людей. Партійна організація зараз має різновекторні завдання. Але ключове завдання – як і в бізнесі, як і в державній роботі – це є формування команди. І зараз, як казав один громадський діяч: «Мають прийти світлі сили». І ось нині, цієї осені ми маємо обрати до місцевих органів влади «світлі сили». Це люди, які є і професіоналами, і патріотами, і які можуть зробити наш рідний Черкаський край успішним. Я переконаний, що відбудеться децентралізація і владу передадуть від державних адміністрацій місцевим радам. І саме ради наряду із передачею і бюджетних повноважень переберуть на себе всю повноту відповідальності за розвиток території, за економіку краю. Саме на них покладатиметься відповідальність за залучення інвестора для розвитку краю. То ж час звинувачень когось у Києві, що «ви не дали грошей» закінчиться. Ці гроші треба заробити. Так, я не знімаю відповідальності з центральної влади, але її роль буде значно меншою у регіонах, ніж до цього.

- Керівники районних осередків партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» вже відчули на собі Ваше кредо «Вимагай неможливого – отримаєш максимум»?

 

– У нас саме зараз триває фінальна фаза розбудови партійної структури. Нових районних і міських лідерів ми презентуємо протягом цього місяця. Ви побачите людей, які представляють нову партійну структуру – це і вчителі, і активні громадські діячі, це і волонтери, і бійці-учасники АТО, і підприємці, молодь. Ми принципово відмовились від того, щоби керівниками районних осередків партії були голови районних державних адміністрацій. Ми розуміємо, що є нині партією влади, і те, що на нас покладається серйозна відповідальність, тож ми готові вимагати від себе неможливого. Ми плануємо, що осередки партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» будуть у кожному районі, а також у містах обласного значення. Зараз дуже багато людей прагнуть вступити до партії. Проте для нас принциповою є не кількість, а якість – щоб на цих виборах до місцевих рад прийшли люди, які хочуть і можуть зробити якнайкраще для рідного краю.

- Чи існують якісь критерії відбору для майбутніх партійців? Адже, не секрет, що є люди, які мріють потрапити саме у партію влади, і є люди, які професійно міняють партії влади.

 

– Я це, до речі, вже відчув. Мені дуже легко працювати, оскільки я, в силу того, що 20 років займався бізнесом і науковою діяльністю у столиці, тут мало кого знаю. У мене немає жодного кума на Черкащині. Так, я знаю багатьох успішних підприємців та науковців з Черкащини. І зараз, коли проходять співбесіди, для мене є важливим особистісні характеристики кандидата, його успішне минуле, його цілі, авторитет серед людей. Маючи великий досвід керування компаніями, я вже під час співбесіди можу на рівні інтуїції визначити, чи підходить ця людина на керівну посаду.

 

- Як правило, такі люди є серед підприємців. Ви залучаєте їх?

 

– Ми дуже багато працюємо із підприємцями. Для нас навіть не головне, щоби саме вони очолювали, припустімо, районну організацію. Для нас найважливіше – щоб вони були разом з нами. Бо вони можуть підказувати нам дуже багато ідей.

 

- Які завдання Вам поставило керівництво партії після Вашого обрання головою партійного осередку? І чи Ви зустрічались з Президентом?

 

– З Президентом після обрання я не зустрічався, оскільки у нього дуже багато інших питань. А з Юрієм Луценком, який очолює «Блок Петра Порошенка «Солідарність» ми зустрічаємося регулярно. Найголовніше завдання, яке поставили переді мною – побудова дієвої регіональної мережі. Ми маємо підготуватися до виборів до місцевих рад, які, як заявив Президент, відбудуться у останню неділю жовтня цього року. Депутатами місцевих рад, мерами міст мають стати професіонали і патріоти – люди, які і самі себе зробили, і можуть зробити успішним рідний край. Бо, повторюся, із децентралізацією значення місцевих рад значно зростає і тут є важливим, кого оберуть люди, хто зможе узяти на себе відповідальність за розвиток сіл, міст, районів.

 

- Досі які тільки партії не будували в Україні, виходила КПРС. Чим принципово відрізнятиметься президентська партія від усталених шаблонів партбудівництва?

 

– Передовсім, партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» відрізнятиметься змістовно. По-друге, – у ній будуть лідери громадської думки, активісти, учасники АТО, тобто люди, які хочуть і можуть змінити довколишню реальність. Партія будується, швидше, як громадська організація, на волонтерських засадах. До нас люди самі звертаються – оскільки вони підтримують міжнародну політику Президента. До речі, те, що у країні мир – величезна заслуга Петра Олексійовича. І ми бачимо ту величезну підтримку у світі, яку отримує Україна. А Крим і окуповані території Донбасу – то лише питання часу. Питання партійного будівництва протягом останніх двох тижнів займають більшість мого робочого часу. Проте, окрім принципу «Вимагай неможливого», я також принципово вислуховую ініціативи партійців. Ще під час першої зустрічі з активом я заявив, що маю план, але хочу і готовий послухати їхні ідеї. Ось зараз ми розглядаємо кандидатуру керівника одного із районних осередків партії. Йому – 70 років! Проте життєвої енергії та ідей у цієї людини стільки, що молодь може позаздрити. Проте у нас є і районний керівник віком 28 років. У нас немає обмежень ані за віком, ані за родом занять. Нас активно підтримують мери районних міст – це молоді люди, яким до 40 або ледь за 40 – це вже нова генерація посадовців. Один із міських голів розповідав мені, що підприємець, який узявся робити дороги у його місті, намагався передати йому «відкат». І коли мер відмовився, підприємець цього не зрозумів. Проте міський голова пояснив йому, що ліпше вкласти ці гроші у розвиток міста, адже він сам до недавнього часу був підприємцем і багато коштів вкладав у розвиток міста.

 

- На який відсоток розраховує «Блок Петра Порошенка «Солідарність» на місцевих виборах?

 

– Нині за усіма соціологічними дослідженнями партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» лідирує серед політичних сил. І ми розраховуємо набрати більшість у місцевих органах влади: у обласній раді, міських, районних радах. І по мажоритарних округах також. З великою ймовірністю можна стверджувати, що вибори до місцевих рад відбудуться за старим законодавством. Будуть і партійні списки і мажоритарні округи…

 

- Наскільки можуть оновитися місцеві ради у результаті виборів?

 

– Тут не варто очікувати надто швидких змін, але, гадаю, місцеві ради відсотків на 60 оновляться. Саме головне – будуть розширені повноваження місцевих рад. А серед «старих місцевих депутатів» є дуже багато успішних людей, які вболівають за розвиток Черкащини і знають як це зробити…

 

- Чи є Черкащина для «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» базовим регіоном?

 

– Як проголосує Черкащина – так проголосує вся Україна. Тобто, Черкащина у мініатюрі, фактично, може відбивати результат політичної сили загалом по Україні. Сьогодні керівництво партії дуже серйозно ставиться до області і розуміє, що вибори до місцевих рад є вирішальною битвою за владу на місцях. Президент проголосив понад 60 реформ в стратегії розвитку України до 2020 року і йому потрібна потужна команда для їх реалізації на місцях…

 

- За який кошт зараз працює партія на Черкащині? І хто фінансуватиме вибори?

 

– Люди, які приєднуються до нас зараз, не отримують заробітної плати. Це – як на Майдані. Невже на Майдані комусь платили зарплату? Не вірю. Коли виходили марші мільйонів, коли билися шибки у КМДА, нікому ніхто не платив. Я там особисто був і бачив. І зараз – так само. Люди розуміють, що доля реформ – у їхніх руках. Ніхто зараз не платить зарплату. Але зрозуміло, що кожен партієць сплачуватиме партійні внески. Це кошти, звісно, невеликі, але ми їх використовуватимемо на рекламу та допомогу людям. Я також працюю без зарплати. Але є таке особисте прагнення, зробити щось дуже корисне для нашої області. Я щиро прагну, щоб ми увійшли у п’ятірку найкращих областей України. За відносними показниками. Бо за абсолютними – зрозуміло, що нам важко змагатися із великими промисловими регіонами. У відносних показниках, я маю на увазі, наприклад, частку валового національного продукту на одну людину, частку залучених інвестицій на одну людину, обсяги промислового чи сільгоспвиробництва на одну людину тощо. Для мене дуже важливо середній розмір заробітної плати по області, її постійний ріст, кількість нових робочих місць, рівень безробіття і т.д. І ми будемо працювати над цими цілями…

 

Шанси на відкриті списки

 

- Які шанси того, що ми отримаємо нове законодавство перед місцевими виборами, зокрема, відкриті списки? І коли, на Вашу думку, може бути прийнятий Виборчий кодекс, який нарешті впорядкує усе виборче законодавство?

 

– Питання є досить складним, оскільки нині обговорюються різні варіанти документів. Певним є тільки те, що Президент заявив про дату виборів – це остання неділя жовтня цього року. Таким чином він зняв дискусію з приводу перенесення дати виборів. Проте є питання, на базі якого законодавства проводитимуться ці вибори. Я постійно контактую із депутатами від «Блоку Петра Порошенка», проте нині серед них немає єдиної точки зору. Є дві основних варіанти: перший – вибори відбудуться на основі нині чинного законодавства із максимальним розширенням повноважень місцевих рад; і другий – прийняття законодавства про нову, складну європейську систему виборів за відкритими списками. Думаю перший варіант найбільш реальний.

 

«Я філософськи ставлюся до результатів виборів»

 

- Які у Вас зараз взаємини із головою обласної державної адміністрації Юрієм Ткаченком і чи Ви ділилися з ним якимись своїми ідеями?

 

– Ми постійно спілкуємося із головою обласної державної адміністрації. У нас ділові стосунки. І ми постійно обмінюємося з ним думками, про які я згадав.

 

- Ваша кандидатура розглядалась на посаду першого заступника голови облдержадміністрації, про це голова ОДА навіть журналістам заявив. Що не склалося?

 

– А чому Ви вважаєте, що щось не склалося? Все склалося. По-друге, посада голови обласної організації партії «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» є не меншою за своєю значимістю, аніж та, яка обговорювалась. Для мене сьогодні важливою є не посада. Є досить багато посад, які я обіймаю: і громадських, і наукових, і підприємницьких. Але для мене важливими є інші речі. Під час виборів до Верховної Ради 2012 та 2014 років, під час виборів Президента – я познайомився із дуже багатьма людьми. Зараз ось дивлюсь на карту області і думаю – я знаю половину Черкащини дуже добре. Я цю половину пішки пройшов під час виборів. І мені би дуже хотілося, щоб ті люди, з якими я познайомився під час виборів, ті люди, які працювали у наших районних штабах – а це дієві, успішні люди, які хочуть змінити свої райони, міста на краще – щоб вони отримали цю можливість, ставши депутатами. Окрім того, у мене було давнє бажання – здобутий протягом 20 років у Києві управлінський досвід реалізувати тут, на Черкащині, і для черкащан. Це для мене є принциповим.

 

- Якщо йдеться про вибори до Верховної Ради – чи готові Ви ще раз спробувати свої сили на мажоритарному окрузі, якщо ще діятиме відповідне законодавство?

 

– Я готовий узяти участь у виборах, проте головне питання лишається – для чого? Це залежить від цілей кандидата. І сьогодні, якби були вибори, я би брав у них участь.

 

- Ви проаналізували попередній досвід виборів? Що завадило Вам перемогти? Чому люди віддали перевагу кандидату, який асоціюється із Партією регіонів (Валентину Ничипоренку, – прим. ред.)?

 

– У 2012 році у Києві жоден із кандидатів, які були у Партії регіонів чи асоціювались із нею, навіть попри купівлю голосів, не переміг. Чому не переміг? Тому що у сільських округах, якщо в них у різні способи вкладати великі кошти – давати сільрадам кошти на розвиток, створити величезну армію агітаторів на зарплаті, публічно присвоювати собі заслуги із виділення бюджетних коштів на, припустімо, ремонт доріг – там люди відчувають, що «повинні проголосувати». У сільських людей свідомість відрізняється від городян. Один із кандидатів, який на виборах 2014 року програв, говорив про те, що виборці продалися. Я ніколи не звинувачуватиму виборців у тому, що їх можна купити. Просто у селах, малих містах та районах необхідно створити умови для того, щоб люди були заможними, у них була робота, зарплата. Тоді вони обиратимуть людей справді гідних того, аби бути обраними. Я дуже філософськи ставлюся до результатів виборів, але щиро сподіваюся, що українці змінилися. Я прагну того, щоб вони змінилися, і робитиму все для цього.

 

«Іноземному інвестору торує дорогу вітчизняний»

 

- Ви говорили, що прагнете працювати із підприємцями. Що партія може їм запропонувати?

 

– У нас є ідея провести на Черкащині інвестиційний форум. Не просто формальне зібрання для галочки, а зібрати усі пропозиції для інвесторів, у тому числі, іноземних, представити їм усі можливості області та отримати результат – створені нові підприємства, нові інвестиції в область та нові робочі місця. Ми також плануємо попрактикуватися у декількох районах, провести зустрічі з підприємцями, з’ясувати, чого вони хочуть, допомогти вирішити їхні проблеми. Сьогодні для сільських громад важливо, щоби будувалися нові підприємства, створювалися нові робочі місця із гідною заробітною платою. Я, як науковець, вивчив іноземний досвід, знаю, як будувалися підприємства у різних країнах світу, як створювалися сприятливі інвестиційні умови. Я хотів би бути інвестиційним менеджером цих великих підприємств, великих інвестицій, які потенційно можуть прийти у нашу область.

 

- Щодо інвестиційного форуму – чим він відрізнятиметься від форумів, які проводила попередня влада?

 

- Наразі на Черкащині дуже багато згаслих підприємств. З іншого боку – існує велика потреба у будівництві нових виробництв. І головна ідея форуму, власне, дуже проста – показати більшу, у порівнянні з іншими областями країни, інвестиційну привабливість. Плюс – це ще одна можливість для керівництва області оголосити інвесторам про створення максимального режиму сприяння і особисту відповідальність за недопущення корупційних проявів з боку відповідних структур – податкової, пожежників, санстанції та інших відомств, в тому числі і силових. Бо сьогодні інвестори бояться нестабільності, війни в нашій державі, а ще більше їх лякає корупція, яка все роз’їдає. Згадаймо лишень «Бондюель» – французька компанія почала одночасно будувати підприємства у Південній Америці та в Україні. Мало того, що в Південній Америці підприємство збудоване і вже працює, в Україні його навіть і не почали будувати. Наскільки мені відомо, вони стали ще й жертвами рейдерства. Адже у нас ніхто не може бути спокійний щодо того, що його право власності є недоторканим. Мій товариш, який є крупним бізнесменом в Умані, у п’ятницю увечері раптово виявив, що в Єдиному державному реєстрі хтось переписав його підприємство на інших фізичних осіб, а юридичну адресу перенесли у Донецьку і Луганську область. От як таке може бути в цивілізованій державі? Досі «віджимання» підприємств було «нормальною» практикою для можновладців – Тулуб намагався у покійного Миколи Щербини відібрати «Сіріус», Юра Єнакіївський – підприємства в Умані. У нас дійсно складна ситуація із реформами. Ми чомусь щиро переконані, що реформи – це підвищення тарифів на комунальні послуги. Проте це лише незначна частинка реформ. Основне завдання – підняти економіку, створити робочі місця, забезпечити людей зарплатою. Якщо була допущена помилка на валютному ринку, то слід думати, яким чином ревальвувати гривню, оскільки при нинішньому курсі українська економіка не виживе. Найбільш обґрунтованим курсом долара є 12 гривень.

 

- Проте ж інвестори, зокрема, внутрішні, стикаються не тільки з корупцією. Наразі «Миронівський хлібопродукт» при будівництві пташників для виробництва інкубаційних яєць зіштовхнувся із протестними настроями на території, обраній для будівництва.

 

– За будь-якими протестними настроями завжди стоять люди. Цих людей подекуди мотивують інші люди. Але, будь-який проект, який зводиться на теренах Черкащини, однозначно має бути погоджений із громадою. Людям необхідно доводити, переконувати їх – ось у вас тут підприємство зупинилось, проте новий проект дасть, припустімо, 500 робочих місць, із середньою зарплатою у 6000 грн на місяць. Проте дійсно, інколи за протестними настроями стоять багаті люди, які відверто перешкоджають здійсненню того чи іншого проекту. І вони фінансують протестні настрої.

 

- Ви знаєте цих людей?

 

– Я не говорю конкретно про цей проект, а про усталену практику. Приклади є у різних куточках України. Більше того, часто ті, хто створює протестні настрої, приходять до забудовників і кажуть: «Окей – 100 тисяч доларів і людей там не буде». Я зараз абстрагуюся від конкретики, говорю про проблему у загальному. А що стосується будівництва нових пташників «Миронівським хлібопродуктом», то всі питання, на мою думку, цим великим європейським підприємством будуть вирішені з громадою позитивно.

 

- З чим Ви не зможете ніколи змиритися?

 

- Я категорично проти корупції, проти того, щоби представники правоохоронних органів не приходили на підприємство і вимагали показати документацію на вогнегасник. До мого товариша в Тальному прийшли на підприємство – не змогли ні до чого причепитися, почали вимагати документи на вогнегасник. Я за те, щоби спростити умови ведення бізнесу, спростити оподаткування, оскільки нині економічна політика є досить незрозумілою і неефективною. Наприклад, зменшення єдиного соціального внеску запроваджувалося для виведення зарплати з тіні. Проте умови виписані так, що зробити це практично неможливо і економіка і зарплати як були в тіні так і будуть. Я дуже часто чую: «Як можна в умовах війни проводити реформи?», «Як можна в умовах війни залучати інвестиції?» Всі чомусь думають, що інвестиції – це обов’язково з-за кордону. Проте у людей зараз на руках – 50 млрд доларів. І от, при створенні умов, ці кошти можуть влитися в українську економіку, в українські підприємства. Іноземному інвестору завжди дорогу торує вітчизняний. А для цього необхідно зменшити кількість податків. Українці насправді готові на великі революційні зміни і дві революції це показали. Проте ми поки що не готові відстоювати ідеали, за які ми боролися. І ось на Черкащині громадам треба об’єднуватися і відстоювати свої інтереси, думати про розвиток рідного краю. До людей необхідно прислуховуватися. У центрі нової державної політики має бути людина і її достаток. Черкащани мають показати солідарність.

Джерело: http://v4asno.com/vasyl-furman-ya-schyro-prahnu-schob-cherkaschyna-uvijshla-u-p-yatirku-najkraschyh-oblastej-ukrajiny/ Вчасно (Черкаси) © v4asno.com

 Создан 11 апр 2015